Wnętrze dla singli !

Mieszkanie z jedną łazienką, pokojem oraz salonem połączonym z kuchnią. To najprostszy model typowego mieszkania dla jednej osoby (nie biorąc pod uwagę kawalerki). Bez nacisku na przestrzeń, można udekorować mieszkanie na wszelakie sposoby.

 

Kierując się wizualną sferą

 

fototapeta-naturaPrzestrzeń takiego dwupokojowego mieszkania nie przekracza zazwyczaj 60m2. Dla jednych to mała dla innych duża przestrzeń do zaaranżowania. W pierwszym kontakcie z nowym miejscem zamieszkania, skupmy się na stylu i atmosferze w jakiej chcielibyście przebywać na co dzień. Pierwszym krokiem w stronę dobrze udekorowanego wnętrza, jest dobór koloru ścian. Należy dobrać takie barwy, które nie będą męczyły oczu po dłuższym przebywaniu w pokoju. Single, zazwyczaj dzielą się na dwie kategorie. Szaleni artyści, żyjący pełnią życia, lubiący zmiany i wyzwania. Nowoczesne wnętrze, nawiązujące do loftu z elementami pop artu to styl idealnie wpasowujący się w osoby o takim charakterze. Niespokojne formy, dożo obrazów przykuwających uwagę, kuchnia natomiast klasyczna, nowoczesna pod białą lub szarą zabudową. Dodatki kuchenne to zieleń przejawiająca się w roślinach jak i typowych dodatkach- zobacz te fototapety do kuchni od Agaton Studio , obraz-maska-weneckażółtych elementach dekoracji użytkowej, tj zegar bądź niebieski. Salon stylizowany na lata 80- proste formy oldschoolowe fotele w towarzyskie designerskiego stolika. Nad wypikowaną bądź gładką skórzaną sofą umieszczony obraz do salonu nada charakteru, o którym zadecyduje jego właściciel.

 

Całą nowoczesność można przełamać elementami drewnianymi stosowanymi w łazience. Dodatkowo fotoglass pod prysznicem z motywem bambusa, będzie oddawał wrażenia kąpieli w tropikach.

 

 

Kierując się funkcjonalną sferą

 

obraz-z-morzemBiorąc pod uwagę,że mieszkanie nie musi wydawać się przestrzenne lecz zadbane i z pomysłem opatentowane zostały pewne sposoby na polepszenie codziennych czynności. Przedpokój bądź pierwsze pomieszczenie, do którego się wchodzi nie powinno być zagracone po obu stronach wejścia. Na ścianie zawieszone 3 wieszaki, a pod nimi siedzisko i lustro zaraz obok w zupełności wystarczy. Przed wyjściem będzie wystarczająco miejsca, by przejrzeć się w zwierciadle i dokonać ewentualnych poprawek. Ważne w całym mieszkaniu jest oświetlenie. Dzieli się ono na funkcjonalne i nastrojowe. To pierwsze to przede wszystkim żarówki o dużej mocy, które nie wymęczą oczu podczas wieczornego czytania czy przygotowywania kolacji. Jeżeli nasze pomieszczenia nie cieszą się zbyt dużą powierzchnią, nie powinniśmy zmniejszać metrażu wodospadempoprzez klasyczne drzwi- zastąpmy je więc przesuwaną tarczą(mleczne szkło będzie przepuszczało odrobinę światła do przedpokoju bez okna. Funkcjonalna będzie również kuchnia połączona z salonem. Nie trzeba stawiać dodatkowej ściany, a gdy taka jest zdecydowanie lepiej będzie nam ją wyburzyć, tak by do kuchni dochodziły promienie słoneczne z okna umieszczonego w salonie. Kolor podłogi nie powinien być zbyt ciemny. Najlepsza jest mieszanina drewna w postaci paneli, na której trudno dostrzec zabrudzenia i kurz. Starannie dobrana sofa nie powinna być zbyt twarda. Służy ona jednak nie tylko jako wizytowy element.Częściej korzystamy z niej podczas popołudniowego relaksu przed telewizorem, który nie powinien znajdować się zbyt wysoko względem naszego korpusu.

 

Comments are closed.