Przedpokój w innym wydaniu!

fototapeta-tulipanyCo zrobić by przedpokój był ładnie udekorowany oraz funkcjonalny? Pierwsze pomieszczenie do którego wchodzimy w domu powinniśmy urządzić z podobną starannością, jak salon, bo pierwsze wrażenie  jest najważniejsze! Nawet mały, nieustawny i ciemny przedpokój można tak urządzić, aby zachwycał już na samym wejściu. Podstawowe elementy wyposażenia to szafa, wieszak, siedzisko, szafka na obuwie i lustro. Pamiętajmy, aby do małych wnętrz nie wybierać zbyt dużych mebli, gdyż zabierają im przestrzeni. Do mniejszych wnętrz starajmy się także wybierać  sprzęty o podwójnej funkcji, np. puf ze schowkiem czy ławeczkę ze skrzynią oraz obrazy przestrzenne.  Jako dodatkowe schowki niezastąpione są wszelkiego rodzaju kosze i pudła, które nie będą zabierały optycznie powierzchni, gdy umieścimy je w szafie bądź w szafkach pod sufitem. naklejki-na-drzwi-golden-gate Zainstaluj dwie lampy: wiszącą, która wypełni wnętrze rozproszonym światłem, oraz kinkiet nad lustrem. Podłoga powinna być łatwa do zmywania. Połóż na niej płytki, wykładzinę elastyczną lub lakierowane drewno. Przytulnego klimatu z pewnością doda dywanik, delikatne ozdoby na parapecie czy też oryginalne szafki.  Jeśli nie chcesz zbyt dużo inwestować w mały przedpokój – na przykład w wynajętym mieszkaniu, postaw na folie i naklejki na szafy. Dobierając oryginalny wzór urozmaicisz nim całe pomieszczenie.

Jak ładnie urządzić mały przedpokój?

Zadbaj o to, by twoje mieszkanie już od wejścia robiło pozytywne wrażenie. Gość wchodzący w twoje progi niech na dzień dobry zobaczy coś ładnego: obraz lub fototapetę. W naszych przedpokojach perspektywę wnętrza często zamykają wątpliwej urody drzwi do toalety. Warto odwrócić od nich uwagę. Jak to zrobić? Wymień je na takie jak drzwi do pokoju, czyli bez szybki i otworów  wentylacyjnych a na koniec oklej ścianę wraz z drzwiami fototapetą we wzorki. Wykorzystaj modne naklejki albo pomaluj skrzydło na żywy kolor pasujący do wystroju.obrazy-magnolie

Jak przestronnie urządzić mały przedpokój?

Dość trudno jest powiększyć mały przedpokój. Można go włączyć np. do salonu, gdy układ wnętrz i ścian na to pozwala. Ale nie jest to najlepsze rozwiązanie. Wystarczy zadbać o porządek i chować wszystkie ubrania pod zabudowaną szafę wnękową. Ściany powinny być jasne (farba czy tapeta – to obojętne), a wnętrze dobrze oświetlone kilkoma lampami. Duże lustro optycznie powiększy i rozświetli przestrzeń. Pamiętaj, nie „wciskaj” na siłę dodatkowej szafki, która zaburzy ciąg komunikacyjny! Przejście w przedpokoju musi być minimum na 1,5 m szerokości.

 

Comments are closed.