Pokój dla dzieci – bezpieczne dekorowanie

fototapety dla dzieci

Co jest najważniejsze przy doborze wyposażenia do pokoju dziecięcego? Oczywiście najważniejsze aby meble, dywany, zabawki, farby, dekoracje były wykonane na Fototapety dla dziecimateriałach, które nie są szkodliwe dla małego organizmu. Czasami zapominamy o tym, że tanio nie znaczy dobrze. Certyfikowane materiały nie są tanie, gdyż producenci muszą spełnić ostre kryteria określone przez nadające certyfikaty instytucje. Możemy rzecz jasna zaoszczędzić na wyposażeniu pokoju naszego maleństwa, ale z czasem może się to odbić na jego zdrowiu. Staramy się aby nasze dziecko jadło tylko wartościowe, sprawdzone produkty, dbamy o higienę i rozwój emocjonalny, czy powinniśmy na tym zaprzestać? Środki chemiczne, którymi są impregnowane, albo wręcz z których wykonane są zabawki lub dekoracje powinny zostać wykonane w taki sposób i z takich materiałów, które nie zaważą na zdrowiu naszego dziecka.

Fototapety dla dzieci

Po pierwsze bezpieczne dla zdrowia dekoracje

Bardzo ważna informacja o której musimy pamiętać przy wyborze dekoracji do pokoju naszego malca. Dekoracja drukowana w postaci obrazu lub naklejki dla dzieci zobacz bezpieczne fototapety dla dzieci http://agoteka.pl/fototapety-dla-dzieci, to ogromna powierzchnia, która emituje związki chemiczne zawarte w farbach do druku. Nie ma co się przejmować, gdy dekoracja ma zawisnąć w garażu, ale gdy dekorujemy pokój dziecka oszczędność producenta może spowodować u naszej pociechy alergie, choroby płuc, a nawet raka.

Fototapety dla dzieci

Brzmi bardzo poważnie i takie właśnie jest. Oszczędności związane z dekoracjami są bardzo niebezpieczne. Czasami warto się zastanowić, czy nie lepiej kupić mniejszą dekorację na przykład obraz lub naklejkę, ale taką, która będzie bezpieczna dla zdrowia niż fototapetę na całą ścianę.

 

Wystrzegajmy się dekoracji drukowanych farbami solwentowymi. To są farby przeznaczone w głównej mierze do druku banerów i bilbordów na ulice, ale nie polecane do umieszczania w mieszkaniu. Polecamy natomiast certyfikowane materiały z trudnym do uzyskania certyfikatem Zielonego Łabędzia Nordic Swan (link powyżej) drukowane bezwonnymi farbami lateksowymi.

Comments are closed.