Ozdoby na ścianę, które uspokajają!

 

Zielony kolor jest świetną propozycją jeżeli zależy nam na świeżej i radosnej, a zarazem stonowanej aranżacji. Sprytnie zestawiając kolory, możemy zmienić nasze pomieszczenia w tajemniczy ogród, w którym nie sposób nie skorzystać z odpoczynku i relaksu dla swoich oczu.539-2738-thickbox

Zieleń uspokaja i inspiruje.

Kolor trawy, to dobry wybór, jeżeli nie znosimy nudnych i bezbarwnych wnętrzach, a jaskrawe odcienie i kontrastowe zestawienia są dla nas zbyt ekstrawaganckie. Zieleń potrafi stworzyć klimat uspokajający, a zarazem żywy i inspirujący, sprzyja skupieniu i zapamiętywaniu, dlatego będzie pasować zarówno do sypialni czy salonu jak i do kuchni. Dobierając kolor ścian do mieszkania, należy zastanowić się nad odcieniem danej barwy. Spośród całej palety kolorów możemy dobrać te, które idealnie odzwierciedlają i odpowiadają naszej osobowości.fototapety-z-lasem

Jak zestawić kolor zielony?

Pamiętajmy, iż domieszki żółci czynią zieleń ciepłą, należy jednak unikać zestawień zielonego z niebieskim czy ostrą czerwienią. Są to zestawienia, które mogą drażnić nasz wzrok. Jednak, dla tych który lubią elektryzujące i nowoczesne charaktery pomieszczeń- takie połączenie będzie sprzyjało w codziennych, domowych obowiązkach.Czerwień w połączeniu z zielenią podkreśla również jej głębię i przywołuje miłe skojarzenia z Bożym Narodzeniem.Akcenty żółte i niebieskie dodadzą wnętrzu świeżości i stworzą klimat beztroskich letnich dni. Połączenie odcieni turkusowych lub oliwkowych z brązem przywodzi na myśl kolory ziemi i nawiązuje do nieskażonej natury. Fioletowe elementy to świetny pomysł, jeśli ciężar klasyki panoramiczne-wzory-fototapet-do-kuchnichcemy zastąpić energicznym, młodzieńczym nastrojem. Delikatne natomiast, tj. beże, brązy czy czernie będą pasować tam, gdzie chcielibyśmy utrzymać nastrój powagi, głębi i onieśmielającej elegancji – w wystawnym salonie lub przedpokoju. Nie bójmy się ryzykować i eksperymentować z kolorami! Dodatki w innych kolorach pomogą złamać monotonię i sprawią, że zielone tło prezentowało się będzie jeszcze bardziej efektownie! W zależności, gdzie chcemy zastosować relaksacyjny klimat pomieszczenia, należy zastanowić się również nad funkcją, układem, wysokością oraz oświetleniem wnętrza.

Od dawna wiadome jest, iż nowoczesne obrazy na wymiar ściany bardzo korzystnie wpływają na umysł. Te w barwach delikatnego różu, mdłej zieleni czy ”kawy z mlekiem” nie tyle uspokajają co przykuwają uwagę oraz obrazy--gddsepozwalają na odprężenie i wyciszenie się. Dziś zieleń kojarzy się pozytywnie z nieskażoną naturą, ekologią, świeżością i czystością, zaś zdaniem specjalistów w najbliższych latach przywodzić zacznie na myśl nowe wartości – rozwój, harmonię, prostotę i nowoczesne technologie.

Sprawdź, jak niewiele trzeba, by za pomocą, np. takich fototapety do salonu wyczarować u siebie w domu wiosenny ogród lub tropikalną dżunglę. Niech znajomi i sąsiedzi zzielenieją z zazdrości!

Comments are closed.