Nowojorskie taksówki w twoim domu

Nowy Jork to bez wątpienia jedno z piękniejszych i najbardziej charakterystycznych miast świata. Ta wywierająca ogromny wpływ na światową modę, biznes, sztukę czy rozrywkę, jedna z największych na świecie metropolia słynie z wielu rzeczy. Mnóstwo osób jednak, zapytanych o pierwsze skojarzenie z Nowym Jorkiem podaje poruszające się po mieście żółte taksówki.

Znakiem rozpoznawczym autentycznych nowojorskich taksówek jest medalion przymocowany do przodu maski, a także mocowane na dachu sygnalizatory, dające przechodniom do zrozumienia, czy taksówka jest wolna czy zajęta. W znacznym stopniu ułatwia to komunikację na linii kierowca-pasażer i uniknięcie nieporozumień.

Nowojorskie taksówki

Nowojorskie taksówki

Kolejną rzeczą, z którą kojarzymy te żółte pojazdy, jest gruba płyta zamontowana w środku, oddzielająca kierowcę od jego klienta, jednemu z nich zapewniając bezpieczeństwo, drugiemu natomiast poczucie względnego poczucia luksusu, wynikającego z posiadania „własnego” szofera.

Od 2013 roku rynek taksówek w Nowym Jorku ciągle się zmienia. Po zwycięstwie w przetargu, w którym pokonała między innymi Ford Motors i Karsan Otomotiv, firma Nissan zobowiązała się do wymiany 13 tysięcy Fordów, na własne samochody. Pierwsza dostawa przypadała właśnie na rok 2013, a na nowojorskich ulicach po raz pierwszy zagościły żółte Nissany NV200.

Taksówki Nowy Jork

Fototapeta taksówki

Nowojorskie taksówki mogą idealnie sprawdzić się w naszej sypialni bądź salonie. Ich delikatny, żółty kolor jako dekoracja świetnie wpasuje się do domowego wnętrza. Kilka przykładów zastosowania można znaleźć na stronie: https://agatonstudio.pl/125-fototapety-new-york

Comments are closed.