Małe mieszkanie – optyczne powiększenie!

naklejka-na-drzwi-z-kolumnami1

Mała przestrzeń do urządzenia!

Problem podczas urządzania mieszkania występuje najczęściej, gdy do czynienia mamy z małym metrażem. Często trudno jest urządzić nieustawną przestrzeń, skosy, niepotrzebne ścianki, wąskie przejścia czy nieforemne pokoje. Takie miejsca można jednak funkcjonalnie zorganizować za pomocą kilku patentów. Małe przestrzenie należy optycznie powiększać, podwyższając sufity odpowiednio oświetlać i dobierać elementy dekoracyjne tak, by nie zaburzały zaplanowanego układu i nie zagracały mieszkaniafototapeta-jeziora.

Obrazy i fototapety powiększające

Stawiając pierwsze kroki do mieszkania czy domu, stawiamy je w przedpokoju. Jest to miejsce często zaniedbane pod wizualnym aspektem. Mowa tu o pustych ścianach, często nieodpowiednio dobranych kolorach na ścianach czy braku funkcjonalności. Warto zaznaczyć, że aby poruszać się między pomieszczeniami w domu musimy stale przez niego przechodzić. Wypada więc jednak, aby wziąć się za aranżacje domowego korytarza. Wąskie przejście pomalujmy na jasny kolor, a sufit zapełnijmy białą farbą. Jaśniejszy ton podwyższy to niskie i wąskie miejsce. Stawiając szafę wnękową, będzie możliwość na schowanie wszystkich butów i kurtek, które do tej pory wisiały na wieszaku wolnostojącym. Minimalizm w dodatkach i fototapeta na szafę z pewnością powiększy to wnętrze. Jeżeli naszym celem jest stworzenie przytulnego przedpokoju,obraz-piecio-czesciowy można dodać na podłogę mały dywanik, który z pewnością pomoże w uzyskaniu upragnionego efektu.

Dbając o salon, który jest tak uwielbiany przez koneserów seriali filmów oraz wszystkich gości naszych czterech ścian, musimy postawić na praktyczność tego lokalu. Tutaj nie ma miejsca na chaos i ciągłe omijanie przeszkód w postaci foteli, puf czy stolik umieszczony w nieodpowiednim miejscu. Warto podsunąć wszystko pod ścianę, a te elementy, które pałętają się po pokoju gościnnym można przechować w szafie wnękowej w korytarzu. Ograniczmy dodatki do minimum, na podłogę wyłóżmy drewniane panele(nie mogą być zbyt jasne, ani zbyt ciemne), ewentualnie wykładzinę- jednak należy stale dbać o jej pielęgnację. Ściany zostają w tej samej kompozycji co w poprzednim wnętrzu. Nadnaklejki-na-szafe-nowy-jork kanapą warto umieścić nowoczesny obraz o dowolnej tematyce(najlepiej powiększające wnętrze pejzaż, most bądź obrazy wieloczęściowe abstrakcja).

Przestrzenne naklejki na meble

Sprawdzonym trikiem jest zamiana zwykłych drzwi w każdym pomieszczeniu na te przesuwane, które zajmują mniej miejsca. Modnie i nowocześnie wyglądać będą te wykonane z mlecznego szkła bądź oklejone przez naklejki na drzwi, które będą optycznie dodawać przestrzeni.

Sypialnia natomiast to miejsce w którym chcielibyśmy się wyciszyć, odpocząć, zrelaksować, poczuć swobodnie… Mały pokój może niektórym nie sprawiać problemu, ponieważ łatwo o jego ciepłą, fototapeta-na-szafe-wnekowawizualną formę. Jednak tym, którzy cenią sobie przestrzeń, również radzimy powiększyć wnętrze za pomocą foto naklejki dwudrzwiową szafę. Jest wiele motywów które z pewnością dobierzemy do swojej osobowości i wystroju naszego królestwa relaksu. To miejsce, w którym parapet pełni istotna funkcję. To miejsce na  ulatniający się aromat świeczki zapachowej, kontrastujących ramek ze zdjęciami, lustrem czy wazonem. Wchodząc do sypialni, warto jest pomyśleć o każdej części tego pomieszczenia.

Comments are closed.