Jak urządzić funkcjonalnie małą kuchnie?

 

naklejki-na-drzwi-nowy-yorkJak często zdarza nam się mieć styczność z urządzaniem wnętrz? To czynność sporadyczna, kiedy ściany wymagają ponownego pomalowania, bądź wymieniamy meble i wypoczynek z powodu zużycia (czyli co kilka/kilkanaście lat). Taki zabieg jest bardzo rzadki, warto jest więc oddać się temu w 100% i dopasować dokładnie każdy element. Rozkładając koszty aranżacji kuchennej na przestrzeni wielu lat, jest to naprawdę niewielki wydatek.

Biorąc pod uwagę różne wielkości pomieszczeń, które poddawane są ” zabiegom upiększenia” mamy do czynienia ze skrajnie małymi kuchniami , poprzez średniej wielkości aż po ogromne. Nie ma reguły, które są lepiej urządzone. Wszystkie gastronomiczne pomieszczenia mogą prezentować się zjawiskowo, gdy tylko każdy element będzie odpowiednio dobrany. Kuchnie wyróżniać może kilka aspektów, panoramiczne-fototapety-wroclawhklftj.brak drzwi, metraż, skosy, ilość wpadającego naturalnego światła do wnętrza, ilość osób w niej przebywających, obecność wyspy, wąskie przejścia, przestrzeń ułożona w literę ,,L” czy ta połączona z salonem z małym barkiem.

Jednak nie ma nigdy sytuacji bez wyjścia, tak samo jak w przypadku małych kuchni- istnieje wiele propozycji by urządzić je tak, by były funkcjonalne a przy tym dobrze się prezentowały pod względem wizualnym.

MAŁY METRAŻ.

W ciasnej kuchni, ciężko jest na miejsce dla większej ilości osób. Jeżeli jednak nasza kuchnia jest skrajnie mała- nie dajmy się jej zwariować. Zamieśćmy jedynie najważniejsze elementy. Z pewnością jest jakaś wolna ściana, którą trzeba naklejka-na-drzwi-z-kolumnami22przejąć, by umieścić tam sprzęty. Wysoką lodówkę zamienić na tą niższą. Nad nią ustawić wysokie aż po sufit szafki, które przysłonią mleczne drzwi. Zaraz obok miejsce potrzebuje zlewozmywak, obok którego miejsce czeka na płytę grzewczą. Starajmy się nie montować zbyt głębokiego blatu, by oszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Nad zlewozmywakiem należy dołączyć tego samego typu szafkę jak nad lodówką, tak aby nie było między nimi różnicy głębokości. Pamiętajmy, żeby wszystko pasowało do siebie wzajemnie.Między górnymi szafkami a dolnym blatem, zamieśćmy fototapety na metry do kuchni. Nad piecykiem klasyczny, srebrny okap (na białym i czarnym kolorze zbyt szybko widać osadzający się tłuszcz i kurz ). Lampę zastąpmy oświetleniem ledowym na białym suficie w towarzystwie nieco ciemniejszych ścian. Jeżeli w kuchni mamy okno, montujemy w nim jedynie rzymskie rolety, w popielatym kolorze, bez firanek, które pomniejszają i dodają przytulnego wyglądu. Parapet za to przystroimy w białe doniczki, które godnie będą prezentować zielone rośliny. Problemy z brakiem miejsca na stolik czy miejsce do przygotowania posiłków rozwiążmy montując wysuwany ze ściany krótki blat, który na co dzień będzie chowany pomimo do ściany pod parapetem. Jeżeli do kuchni wprowadzają nas klasyczne drzwi, zastąpmy je przesuwanymi, które udekorujemy poprzez naklejki na drzwi wewnętrzne optycznie powiększające wnętrza.

Comments are closed.