Fototapety do salonu w stylu street artu

Graffiti to jedna z tych dziedzin sztuki i dekoracji, których nie trzeba nikomu przedstawiać. Mające swoje korzenie już w starożytnej Grecji, gdzie na ścianach i murach pojawiały się napisy ośmieszające Filipa II i Macedończyków, dziś jest jedną z bardziej rozpoznawalnych i popularnych form sztuki.

Zakazany owoc w młodzieżowym wystroju wnętrza

Swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim faktowi, że w ogromnej części jego malowane jest nielegalnie. A jak wiadomo, zakazany owoc smakuje najlepiej. Wraz ze wzrostem zainteresowania tą sztuką, zaczęły powstawać galerie, w których twórcy wystawiali swoje dzieła, niejednokrotnie zarabiając na nich niebagatelne sumy.

Obecnie, graffiti coraz częściej wchodzi do domostw zwykłych ludzi i chociaż w formie fototapet i obrazów nie prezentuje się już tak okazale jak na gołych murach, to i tak nadaje wnętrzom świeżości. Świetnie sprawdza się głównie w młodzieżowym wystroju, jednak jak i cała sztuka graffiti, zdobywa sympatię także nieco starszych osób.

Dzieła anonimowego mistrza na twojej fototapecie

Najbardziej znanym artystą graffiti na świecie jest bez wątpienia Banksy. Swoją popularność zawdzięcza on nie tylko muralom, których adaptacje często wykorzystywane są jako obrazy do salonów i sypialni, ale także nutce tajemnicy, która otacza postać Brytyjczyka. Fenomenem jest, że mimo iż Banksy tworzy od końca lat 90′ poprzedniego wieku, do dziś nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości. Jego dzieła, w formie fototapet i obrazów w swojej ofercie ma sklep www.agoteka.pl

fototapety graffitiBanksy, jak i inni grafficiarze, w swoich pracach często nawiązuje do ważnych wydarzeń z życia codziennego i publicznego. Dzięki temu, sztuka ta stała się tak popularna i coraz więcej ludzi pragnie mieć na obrazach w swoim salonie „strzelającą” bananem małpę, czy więźnia z workiem na głowie – obraz który nawiązuje do sprawy Guantanamo Bay.

Uliczna sztuka przeniesiona na fototapetę

W ostatnich latach graffiti z niechcianych malowideł, stało się obiektem swoistego kultu, a osoby parające się jego malowaniem są sowicie opłacani przez różnego rodzaju organizacje, które na swoich murach chcą posiadać coś ciekawego. Malują oni też wiele dobrze sprzedających się obrazów, a ich dzieła wykorzystywane są chociażby do produkcji fototapet do salonów sprawdź https://agatonstudio.pl/72-fototapety-do-salonu sklep specjalizujący się w fototapetach do salonu.

Comments are closed.