Dylematy aranżacyjne

 

wenecja-bal-maskaNie wszyscy przepadają za częstym przemeblowaniem mieszkania czy zmianą aranżacji wnętrza. Niektórym sprawia to wiele problemu, dla innych z kolei jest to czysta przyjemność. Podczas której mogą z łatwością się odprężyć i zrelaksować. Przemalowywanie ścian, zmiana drzwi, mebli, wymiana ozdób dekoracyjnych jest pracochłonnym zadaniem. Jednak istnieje na to pewna rada, która przyspieszy te wszystkie czasochłonne czynności oraz zmniejszy koszty zwykłej metamorfozy mieszkania. Zamiast kupować nowe elementy do pokoju gościnnego, sypialni czy kuchni wystarczy skorzystać ze swojej wyobraźni i wymyślić motyw, który przewodziłby w miejscu zmian dekoracyjnych. Dzięki głównemu motywowi przewodniemu, można ustalić, dodatki i elementy wpasowujące się w historię i symbolikę przewodniej myśli.

 

Problemy podczas urządzania czterech ścian

 

nalepka-na-drzwi-bambusyPodczas urządzania mieszkania występuje wiele prób i błędów. Brak zdecydowania na konkretny styl, motyw przewodni czy kolorystykę pomieszczenia, może zniechęcić wiele osób do jakichkolwiek działań powiązanych z aranżacją. Warto zaczerpnąć inspiracji pośród wielu ciekawych propozycji w internecie czy u projektantów,aby uniknąć zniechęcenia. W zależności od miejsca, jego obszaru i lokalizacji wpada wiele aspektów, które warto wziąć pod uwagę. W małych mieszkaniach, mimo braku wielkiej przestrzeni można zaaranżować równie wiele pomysłów jak i w wiele metrażowych domach jednorodzinnych. Styl skandynawski charakteryzujący się jasnymi barwami oziębia mieszkanie, jednak wiele elementów tj. świeczki,koce oraz mały metraż może ocieplić wnętrze. Nie można zapomnieć również o pustych ścianach na których wspaniale będą prezentować się obrazy czarno białe.

 

fototapety-na-zamowienieDecydując się na konkretną ozdobę nie należy kierować się upodobaniem do wzoru. Pamiętajmy, że odmieni on totalnie przestrzeń w mieszkaniu.Wykorzystując odpowiednie fototapety powiększające wnętrze, możemy sztucznie dodać metrażu pomieszczeniu dzięki optycznemu złudzeniu. Zamieszczenie na ścianie pokoju od strony północnej jasnej, słonecznej fototapety rozjaśni lokal. Małe pokoiki powiększyć można przylepiając tapety np. z głębią– może to być uliczna w centrum Wenecji, rozświetlony tunel, czy most ujęty z środkowej perspektywy.

 

Duże lokum ma większe pole manewru, gdyż można urządzić je bardzo nowocześnie lub w tradycyjnie  przytulny sposób. Kuchnia połączona z salonem to fototapety-onamentmiejsce, w którym dochodzi do spotkań rodzinnych oraz towarzyskich. Obrazy do kuchni są elementami, które nigdy nie wyjdą z mody, a salon przykuwać będzie uwagę swoimi designerskimi kanapami wypoczynkowymi.

 

Comments are closed.