Dekoracje retro lub jak kto woli Hawana

fototapeta uliczka

Jest takie miejsce gdzie czas tak jakby zwolnił, lub wręcz się zatrzymał. Przez to też w atmosferze brak tego ogólnoświatowego pośpiechu który stał się zmorą nowoczesnych metropolii. Jednakże w tym mieście tego nie ma. Tutaj wszystko płynie swoim własnym tempem, począwszy od materii nieożywionej po samych mieszkańców. Każdy teraz zastanawia się pewnie gdzie można znaleźć ten skrawek nieba na ziemi. No cóż jak zawsze w praktyce nic nie jest taj różowe jak nam się wydawało w teorii. Kraj o którym mowa to Kuba, natomiast miasto dla sprecyzowania jest jej stolicą czyli Hawaną.

Wchodząc w stare dzielnice Hawany mamy wrażenie że przez przypadek nie wiadomo w którym momencie cofnęliśmy się w czasie. Wszystko jest retro, zaznaczam że w dobrym tego słowa znaczeniu. Kamienice mimo że od dawna nie restaurowane wciąż trzymają fason, klasa to jeden z określeń które można przyrównać do tego w jaki sposób się starzeją. Idąc dalej brukowaną uliczką mijamy kolejne skrzyżowania z których każde jest inne. Każdy budynek mimo iż stworzony w podobnym stylu jest dziełem indywidualisty, architekta projektanta, który naprawdę znał się na stylu i swoim fachu. Po drodze uskakujemy przed niekoniecznie pędzącym samochodem, jego lakier z pewnością widział już lepsze czasy, ale dzisiaj już nie zobaczysz takich samochodów poza muzeum. Chyba że jesteś właśnie w Hawanie, tutaj te auta stanowią jeden z najczęściej wykorzystywanych transportów. Jest to kolejny element który utwierdzi każdego w przekonaniu że cofnęliśmy się w czasie. Gdy tylko miniemy kilka kolejnych przecznic możemy zasiąść na zasłużone espresso w otwartej kawiarni. Z naszego stolika rozciąga się wspaniały widok na zabytkową świątynię. Mimo iż prosta emanuje wewnętrznym spokojem z pewną dozą czarującego uroku, który najlepiej przedstawiają obrazy nowoczesne np te z dekoracji na wymiar.

W tej chwili możemy sobie uświadomić iż wszystko przykrywa zasłona. Delikatna kolorowa szyba która sprawia że cały świat przybrał delikatne odcienie sepii, a jednocześnie uwidocznił kolory najważniejszych elementów znajdujących się przed naszymi oczami. Tak wszystko co zobaczyliśmy oczami naszej wyobraźni stanowią wspaniałe wzory utrzymujące właśnie taki retro klimat zobacz fototapety do kuchni https://agatonstudio.pl/73-fototapety-do-kuchni. Samochody o lśniącym lakierze, żaluzje o ciemno czerwonym odcieniu w, tak jak i obrusy oraz parasole w kawiarni, właśnie te elementy w połączeniu z kolorystyką sepii sprawiają że dekoracje z tymi wzorami są wyjątkowe. Żadne inne słowo nie będzie w stanie tego równie dobrze opisać.

fototapety

Jednym z najlepszych mediów dla takich właśnie wzorów stanowią fototapety na ścianę https://art.widi.pl/fototapety/ z oferty art.widi.pl zwłaszcza te o strukturze tkanego lnu. Dzięki niej motywy zawarte na ozdobie naściennej wydają się znacznie bardziej na miejscu. Oczywiście najważniejszą sprawą jest fakt w jaki sposób ozdoba będzie wpływać na nasze wnętrza. Wzory z tej groty tematycznej nadają się doskonale do ozdobienia salonów, oraz przedpokoi. Emanują spokojem oraz pozytywną energią typową dla tak zwanych starych dobrych czasów. Dzięki elementom takim jak styl one color unikniemy wejścia w okolice skrajnego retro które nie zawsze jest dobre. Fototapety z tymi wzorami jak żadne inne zwracają na siebie uwagę i nawet jeśli dekoracja nie zdobi całej ściany od listwy do sufitu będzie doskonale widoczna dla każdego. Choćby gość po raz pierwszy raz odwiedzał to pomieszczenie z miejsca zauważy nasze wykończenie wnętrza. Doceniając klasę i wyjątkowy pomysł.

Comments are closed.