Dekoracje łazienkowe

Łazienka coraz częściej wypisuje się z klubu pomieszczeń w których wieje kamienną nudą. Staramy się zmieniać błysk glazury zastępując go ciekawszymi rozwiązaniami. Jednym z nich będzie umieszczenie na ścianie łazienki obrazów. Obrazów drukowanych na płótnie sztucznym – poliwinylowym. Obraz odstaje od ściany na 2 cm co sprawia, że jest zauważalny i jeżeli będzie odpowiednio dobrany do pozostałych elementów wystroju doskonale sprawdzi się w roli dekoracyjnego

fototapeta do łazienki

Prometeusza niosącego płomień nietuzinkowego efektu dekoracyjnego. Po przykładowe obrazy do łazienki kliknij tutaj http://agoteka.pl/obrazy-do-lazienki Sprawdzone i za bardzo bambusowate? No tak, każdy ma inny gust, a zatem może jednak nie obrazy, ale fototapety do łazienki – zobacz tutaj https://agatonstudio.pl/74-fototapety-do-lazienki, prawda, że lepiej dobrane? Ciekawe wzory, które w przeciwieństwie do obrazów nie odstają od ściany, ale i nie wymagają, aby pod nimi była wykończona ściana. Obraz takiej właśnie ściany wymaga. Niewyobrażalne jest aby pod obrazem był surowy tynk, natomiast pod fototapetą absolutnie nie szkodzi. Pamiętajmy jednak, bo to jest ważne, że dekoracje do łaznieki – zwłaszcza, te umieszone w pierwszej strefie w której stale pojawia się woda – powinny zostać zalaminowane, lub wykonane z materiałów wodoodpornych.

Jakie zatem wzory powinny znaleźć się w łazience? Pełna dowolność podyktowana w okrojone wzornictwo i kolorystykę przez dekoracje oraz kolorystykę pomieszczenia. Do wnętrz surowych – imitujących betonową płytę nadadzą się dekoracje z bambusem. Do wnętrz imitujących drewno dekory z bambusem, a do wnętrz klasycznych, oczywiście również motywy zdobnicze z bambusem. Tym samym wychodzi na to, że agoteka ma rację. Bambus do łazienki pasuje idealnie.  Bambus bowiem z niewiadomych powodów kojarzy nam się z motywem spa, a ten wpisuje się bezwzględnie w klimat łazienki.

fototapeta kamienie

Mocowanie dekoracji w łazience nie musi być uciążliwe. Niezależnie od togo jaki rodzaj dekoracji zastosujemy, podłoże jak i dekoracja powinna być wodoodporna. Kompozycja pozwala na proste naklejanie. Pamiętajmy, że w pierwszej strefie w której warunki są najbardziej ekstrelamne: woda leje się strumieniami powinniśmy ze szczególną starannością dobierać materiały. Całkowicie wodoodporne to fototapeta winylowa, ale nie ta do naklejania na ściany, ale taka bez dodatkowych powłok od strony ściany – sam czysty winyl. Drugim materiałem do łazienek będzie naklejka samoprzylepna. Winyl naklejamy na ścianę, a naklejkę na powierzchnie nie chłonące wody np. płytę kabiny prysznicowej, lustro lub kafelki.

Na koniec nieco inny klimat dekoracji z mocnym akcentem. Twarda, a jednak delikatna fototapeta kamienie zobacz ją tutaj https://agatonstudio.pl/fototapety/252-fototapeta-kamienie.html Dekoracja celowo została umieszczona w treści o łazienkach. Pozostawiając w spokoju bambusy i trawy można zwrócić się w stronę wzoru SPA delikatnie ocierającym się o orient. Detal ozdobny powstały z połączenia kamieni oraz liści doskonale sprawdzi się zarówno w łazience jak i w kuchni.

Comments are closed.