Dekoracje do salonu!

Jak urządzić salon?

fototapeta-czarno-bialaO tym, w jaki sposób prezentować się będzie nasz salon zdecydować możemy wyłącznie my sami. Decydując się na poradę specjalisty, znajomych z wyczuciem smaku i estetyki lub we własnym stylów i według własnego uznania. Za każdym razem przebywając w salonie powinniśmy czuć się swobodnie, ponieważ to miejsce, które powinno zawierać przestrzeń do wypoczynku,relaksu, pracy, spotkań towarzyskich jak i rodzinnych. To o nim mówi się najwięcej oraz do niego przykuwamy największą uwagę podczas aranżacji mieszkań stusując fototapety lub nowoczesne obrazy. Wizualna strona powinna iść w parze z funkcjami jakie są przypisane danemu pomieszczeniu. W poniższym artykule poruszymy temat dekoracji naściennych. Jak urządzić salon? Co decyduje o dobrej prezentacji pokoju gościnnego? W jakim stylu warto urządzać przestrzeń towarzyską w naszych czterech kątach? Czy decydować się na wielobarwne ściany czy raczej ograniczyć do niewielu, stonowanych barw? Te i wiele innych pytań zostaną poruszone w poniższych podtematach.

Salon nowoczesny

fototapeta-do-salonuNowoczesny salon, a jednak ciepły i przytulny. Nowoczesne wnętrza charakteryzują się chłodnym klimatem, masywnymi meblami, ogromną przestrzenią, połyskującymi meblami. Nie jest jednak powiedziane, że nie można odczuć przyjemnego ciepła wychodzącego wprost z dekoracji tego modernistycznego stylu. To dodatki tak naprawdę decydują o atmosferze wnętrza. Dobierając metalowe wazony i wazy umieszczone na białych, lakierowanych meblach czy złote lub miedziane na dębowym drewnie- to z pewnością nowoczesne zdobienia. Warto pamiętać, iż należy ograniczyć dodatki do minimum. Bardzo praktyczne jest zamontowanie na jednej ze ścian fototapety powiększające wnętrze w czarno białym kolorze, by uzyskać bardzo nowoczesny look.
Jeśli jesteśmy zwolennikami modnych, jednak wciąż przytulnych wnętrz, zestawmy delikatne i miękkie materiały z twardymi i masywnymi szafkami. Wielki narożny lub zwykły wypoczynek odłóż poduszkami w odcieniach nieco różniących się od ścian i siebie nawzajem. Ważne, aby różnice kolorystyczne nie były ”drastyczne”.

Salon przywołujący Paryż

fototapeta-z-paryzemZ myślą o romantykach, ludziach uwielbiających francuskie filmy, muzykę i kulturę bliskiego zachodu. Stworzona specjalna kolekcja naklejki na meble, fototapet oraz obrazów pozwoli na codzienny kontakt z charakterystyczną dla Francji architekturą oraz budowlami. Takie dekoracje sprawdzą się w salonie glamour. Gotyckie lustro na ścianie, sofa w ludwikowskim stylu, połyskujące meble oraz zamszowe obicia. Taki styl uwielbiają eleganckie kobiety, które lubią mieć wszystko na swoim miejscu. Możliwość użycia wielu kolorów pozwala na swobodne wyrażenie siebie poprzez aranżację.

Comments are closed.