Ciepło domowego kominka!

 

Zimowe wnętrza po nowemu

tryptyk-panorama-miasta-obrazy

Obraz składający się z trzech części. Obraz nie szkoliwy dla zdrowia, lekki i łatwy w montażu na ścianę. Obrazywrocław.

podworze

Fototapeta przedstawiająca uliczkę między kamienicami. Piękne, schludne, włoskie miasteczko nocą prezentuje się przepięknie – również w salonie.

fototapeta-tulipany

Fototapeta w ciepłych barwach z beżową cegłą w tle i oświetlające pomieszczenie szcztuczne światło- przybliżają klimat jesiennych wieczorów.

Przed nami długie jesienno-zimowe wieczory. Czy jedyną alternatywą jest wpatrywanie się przed TV bądź serfowanie w internecie? Naturalnie, że nie. Półzmierzch, krótki dzień, brak światła słonecznego wpędza nas w zastój, a wiele osób doprowadza wręcz do stanów depresyjnych. Przygnębienie sezonowe dotyka wielu milionów ludzi, mieszkających w naszej szerokości geograficznej, gdzie od listopada do stycznia mamy do czynienia z niewystarczającą ilością naturalnego światła. Kobiety zdecydowanie częściej ulegają depresji niż mężczyźni, a najczęściej są to osoby samotne.Czy jest co wspanialszego niż mroźne wieczory spędzone w zaciszu przy bukowym drewnie palącego się kominka?Klimat jaki wytwarza jest wyjątkowy. Mimo, iż powinien pełnić funkcję ogrzewającą pomieszczenie jest również elementem dekoracyjnym salonów. Jest zdolny diametralnie wpłynąć na atmosferę domowego salonu. By móc pozwolić sobie na taką przyjemność w domu, konieczne do spełnienia są pewne wymogi. Nie chodzi tutaj o wielkość salonu czy zasób finansowy. Zanim kominek zacznie w pełni funkcjonować, będą musiały być podjęte sporo pewnych decyzji o charakterze technicznym.Aby móc wpatrywać się w siłę ognia rozpalonego w domowym ognisku, w pierwszej kolejności należy rozplanować przestrzeń.Wszystkie te działania są po to, by kominek został odpowiednio zaakcentowany i nie kolidował w życiu domowników w okresie letnim.Tak więc jest to zbiór elementów kłopotliwych i niemożliwych w szybkim wykonaniu. Podczas zbliżającej się coraz szybciej zimy, wieczory przeznaczone są na leżenie w łóżku pod kocem z gorącym kubkiem kakaa lub herbaty. Nie ma zbyt wielkiego zapału na tak wielkie przedsięwzięcia jakim jest realny kominek. Spędzony czas pod ciepłym okryciem jest niesamowicie miły, jednak to nie wystarczy. Atmosfera decyduje o wszystkim, bez niej nasza czasoprzestrzeń byłaby nieco zaburzona. Aby dostarczyć sobie rozrywki często czytamy książkę, oglądamy telewizje lub serfujemy w internecie. Warto jednak pozwolić swoim oczom również odpocząć. W pomieszczeniu jakim jest salon chętnie spędzamy swój wolny czas. Jest to miejsce gdzie najczęściej spotykamy się ze swoimi dziećmi czy innymi domownikami. Aby pomieszczeniu dostarczyć klimatu i przyjemnej atmosfery, warto zadbać o aranżację jego wnętrza. Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na kominek w salonie proponujemy fototapety na wymiar ściany. Te małe i wielkie mogą przywołać świąteczny klimat, stworzyć przyjemną atmosferę podczas jesiennych i zimowych wieczorów. Chwile z herbata poświęcone na refleksje wśród ładnie udekorowanego wnętrza to dobry pomysł na spędzony wolny czas. Jeżeli dysponujemy małą ilością miejsca, dobrą opcją są również ciekawe obrazy nowoczesne. Klasyczne,tryptyki czy wieloczęściowe z odpowiednia tematyka wpasują się do niejednego wnętrza.

 

Comments are closed.